انتخاب صفحه

موتور برق (ژنراتور برق)

موتور برق یا به اصلاح متداول آن ژنراتور برق به وسیله ای گفته می شود که تولید انرژی الکتریکی (برق) می کند. حال این تولید انرژی باید توسط مولدی و با حرکت انجام گیرد. موتور در موتو ربرق وظیفه انجام مولد حرکتی را بر عهده دارد. بنابر ابن در حالت کلی می توان گفت که موتور از دو قسمت ۱- مولد حرکتی (موتور)  ۲- تولید کننده برق (ژنراتور) درست شده است . بنابر این اسم های متفاوتی را می توان برای این دستگاه در نظر گرفت مانند موتور برق – موتور ژنراتور – ژنراتور دیزلی – ژنراتور بنزینی – ژنراتور برق و …. که معروف ترین و درست ترین آن همان کلمه موتور برق می باشد. البته خالی از ذکر نیست که این اسم به مولد های برق در سایز کوچک تا ۲۰ کیلوات (کاوا) گفته می شود و به دستگاه بزرگتر که اغلبا با موتور های دیزلی کار می کنند دیزل ژنراتور می گویند.

موتور برق بنزینی – موتور برق دیزلی: 

موتور برق را در حالت کلی می توان به دو گونه موتور برق بنزنی و  دیزلی تقسم بندی کرد. موتور برق بنزینی همان گونه که اسم آن پیداست با سوخت بنزین کار می کند و موتور برق های دیزلی با گازوئیل یا همان دیزل کار می کنند. همان گونه که گفته شد در سایز های پایین معمولا از موتور های بنزینی استفاده می شود و در سایز های بالاتر از 20KW  از موتور های دیزلی یا همان دستگاه مولد برق دیزلی (دیزل ژنراتور) استفاده می شود.

موتور برق بنزینی دارای خرابی کمتری نسبت به دستگاه های دیزلی می باشند. بنابر این اولین پیشنهاد به مشتریان خانگی و کم مصرف ما موتور برق بنزینی (ژنراتور بنزینی) می باشد.

ساعات روشن بودن مداوم و یکسره موتور برق:

کاربرانی که می خواهند ساعات بیشتری به صورت یکنواخت از موتور برق اسفاده نمایند می توانند از موتور برق دیزلی استفاه نمایند. از لحاظ ساعت کارکرد موتوربرق بنزینی به طور متوسط حدود ۵ ساعت قابل استفاده می باشند (به جز مدل هایی از موتور برق هوندا المکس ژاپن اصلی که ۸ تا ۱۰ ساعت قابلیت کارکرد می باشند). موتوربرق های دیزلی حدود ۸ تا ۱۰ ساعت می توند به صورت مداوم کار کند و مناسب برای مشتریانی می باشد که خواهان ساعات بیشتر کاری در یک دوره استفاده می باشد. همچنین قابل ذکر است که اگر شما بیش از ۸ ساعت نیاز به برق مصرفی دارید مثلا اگر شما می خواهید یک کولر گازی را برای مدت طولانی و بدون خاموش شدن و بی وقفه ۱۴ ساعت در طول روز روشن نمایید باید از دو موتور برق استفاده کنید که در بصورت یکی در میان خاموش و روشن گردند.

کشورهای سازنده موتوربرق – واردات موتور برق :

از لحاظ کشور سازنده موتوربرق های موجود در ایران یا ژاپنی هستند و یا چینی. موتوربرق های ژاپنی موجود در بازار موتوربرق هوندا و موتوربرق روبین می باشند. موتوربرق های چینی هم در مدل های مختلف (در چند سال اخیر مدل های بسیار متنوعی) در بازار ایران قابل مشاهده می باشد که قابل تقسیم به موتوربرق چینی درجه ۱ و موتو برق درجه ۲ می باشند.

موتور برق ژاپنی: اصولا وقتی که حرف از موتور برق هوندا می شود باید این نکته را یاد آور شویم که اولا این موتو برق ژاپنی و از لحاظ مصرفی به عنوان موتور برق بنزینی می باشد. در حالت کلی ما موتور برق هوندا بدون پسوند نداریم (البته موتور برق هوندا اصلی که با نام هوندا می باشد فقط در کشور آمریکا تولید می شود) بنابر این وقتی که می گوییم موتور برق هوندا یعنی اسم موتور به کار گرفته در آن دستگاه هوندا و تولید کشور ژاپن می باشد. با توجه به ژنراتور به کار رفته و کشور اسمبل کننده موتور برق های هوندا اسم های مختلفی می توان به آن ها اطلاق نمود که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم.

موتور برق هوندا HONDA و کشورهای سارنده:

Honda-Logo

۱- موتور برق هوندا المکس‌ HONDA ELEMAX :

این موتوربرق را می توان تنها موتور برق کاملا ژاپنی نامید که هم موتور آن هندا ژاپن می باشد و هم ژنراتور آن ژاپنی می باشد.

۲- موتو ربرق هوندا هوتان HONDA HUUTOAN :

این موتوربرق تولید کشور ویتنام می باشد. موتور آن هوندا ژاپن و ژنراتور آن تولید خود شرکت هوتان ویتنام می باشد.

۳- موتور برق هوندا کی بی HONDA Kibii :  

این موتوربرق تولید کشور ویتنام می باشد. موتور آن هوندا ژاپن و ژنراتور آن تولید خود شرکت کی بی (تحت لایسنس هوتان) ویتنام می باشد.

۴- موتور برق هوندا دایشین HONDA DAISHIN :

این موتوربرق محصول کشور هند می باشد. موتور آن هوندا ژاپن (چین تحت لایسنس) می باشند.

* سایر موتور برق هایی که به اسم هوندا ساخته می شود تایوانی و یا چینی می باشند. البته قابل ذکر می باشد که موتوربرق های هوندا المکس چینی در بازار ایران به طور چشم گیری زیاد شده است. این شرکت به عنوان نماینده موتور برق هوندا ژاپن تنها موتوربرق هایی که از طریق این شرکت و یا فروشگاه هایی که طرف قرار داد با ما می باشند خدمات پس ار فروش ارائه می نماید و مسئولیت اصل (ژاپن) بودن آن را به عهده می گیرد و به هیچ عنوان مسئولیتی در قبال موتوربرق های تقلبی و چینی موحود در بازر به عهده نمی گیرد.

موتور برق روبین ROBIN :

موتور برق روبین محصول کشور ژاپن می باشد. می توان بدون شک گفت که این موتوربرق جز بهترین ها از لحاظ کیفیت می باشد و مصرف سوخت آن پایین می باشد. اما از لحاظ اقتصادی خرید این موتوربرق به علت محدود بودن واردات آن کمی گران قیمت می باشد. قیمت موتو برق روبین کمی با توجه به لحاظ فنی آن گران محسوب می شود البته نکته دیگر قابل توجه در این موتوربرق کم بودن قطعات یدکی آن می باشد. البته قابل ذکر است که کیفیت این موتوربرق بسیار بالا و احتمال خرابی آن بسیار پایین می باشد.

موتور برق کیپور KIPOR :

موتور برق کیپور تولید کشور چین (تحت لایسنس کاندا) می باشد. می توان به جرئت گفت که این موتور برق جزء بهترین و با کفیت ترین های تولید چین می باشد. موتور برق کیپور با تکنولوژی کانادایی و با تولید کشور چین دارای قیمت مناسب و کیفت دلخواه مشتری می باشد. موتور برق های کیپور داری انواع مختلف ( موتور برق دیزلی کیپور – موتور برق بنزینی کیپور – موتور برق اینوتر کیپور (بدون نوسان برق) – موتور برق کیفی کیپور – دیزل ژنراتور کیپور و … ) می باشد. تنوع و رنج بالای موتوربرق های کیپور انتخاب کالای مورد نظر و متناسب با نیاز مشتری را راحت کرده است. به دلیل واردات موتور برق کیپور به صورت کلی قیمت تمام شده و خدمات پس از فروش این محصول بسیار مناسب می باشد. البته قابل ذکر است که مشابه تقلبی (کپی شده مانند اورحینال) این محصول هم در بازار موجود می باشد. بنابر این ما به شما خرید این این محصول را یا به صورت مستقیم یا از طریق فروشگاه تحت قرار داد این شرکت توسیعه می کنیم.

موتور برق کما KAMA:

این موتوربرق تولید کشور چین و با تکنولوژی چین می باشد. این محصول دارای کفیت در حد متوسط و قیمت پایین تری نسبت به مدل مشابه خود (موتور برق کیپور) می باشد. البته شایان ذکر است که واردات انواع مختلف آن در ایران خیلی کم می باشد بنابر این دارای تنوع و رنج انتخابی بالایی نمی باشد. این موتور برق دیزلی کما به صورت گازوئیلی و به صورت تکفاز و سه فاز – بدون کاناپی بی صدا و با کاناپی بی صدا (سایلنت) می باشند. انتخاب و خرید این محصول در رنج متوسط انتخابی خوب و بجا می باشد.

 

موتور برق جیانگ دانگ JIANGDONG :

موتور برق جیانگ دانگ محصول کشور چین می باشد. این موتور برق حدود چندین سال است که وارد ایران می گردد و محصول پرفروشی می باشد. مدل ۷.۵ کیلوات این محصول با نام JD7500 جزء پر فروش ترین ها در جایگاه خود می باشد و اختلاف قیمت بالایی را با مدل مشابه ژاپنی خود دارا می باشد. این دستگاه موتوربرق مناسب دستگاه های اینورتر جوش (موتور جوش) می باشد. لازم به ذکر است که موتور برق جیانگ دانگ (موتور برق جی دی) در بین موتوربرق های بنزینی معروف می باشد و کیفیت موتوربرق های دیزلی آن باید امتحان و تست گردد (از لحاظ کیفیت و رضاییت مشتری) و اطلاعاتی از آن در حال حاظر موجود نمی باشد.

موتور برق لانسین LONCIN:

موتور برق لانسین جزء موتور برق های درجه یک چینی محسوب می شود. از لحاظ کیفیت این محصول رغیبی برای موتور برق جیانگ دانگ می باشد و از لحاظ کیفیت قابل مقاسیه می باشد. اگر به دنبال خرید موتور برق با توان ۶.۵ کیلوات می باشید ما به شما موتور برق لانسین LONCIN 8000 را پشهناد می کنیم. چرا که این موتوربرق دارای کیفیت و کارکردی بسیار مناسب می باشد و از رغیب خود یک پله بالاتر می باشد. البته باید توجه کرد که موتور برق بنزینی لانسین دارای مدل های درجه ۱ و درجه دو می باشد. گروه صنعتی دیزل نیرو تنها مدل درجه یک موتور برق لانسین که شکل ظاهری آن دقیقا مانند تصویر ها می باشد ارائه می دهد و نسبت به آن خدمات پس از فروش ارائه می نماید.

موتور برق چینی درجه ۲ :

در چند سال اخیر موتوربرق های چینی وارد بازار ایران شده اند که به صورت شرکتی و یا شخصیتی وارد گردیده اند. برندهای معروف موتوربرق چینی درجه ۲ مانند برندهایی نظر: موتوربرق دیانا – موتوربرق استریم – موتوربرق وایکانت – موتوربرق نویگیتور – موتوربرق تایگر – موتوربرق اینهل – موتوربرق ایگل – موتوربرق ویما – موتوربرق کاپیتان – موتوربرق استار – موتوربرق سوپر استار – موتوربرق کامکس – موتوربرق کومکس و …. . این موتوربرق ها به دلیل داشتن یکی از موارد قابل ذکر: نداشتن کیفت مطلوب –  نداشتن پشتیانی قطعات – نداشتن واردات مداوم – عدم خدمات پس از فروش – عدم سیم پیچ مس و … جزء موتوربرق های چینی درجه ۲ به حساب می آیند. البته قابل ذکر است که بعضی از برندها فوق مشتریان به خصوص خود را دارا می باشد و از کارکرد آن نیز راضی می باشند. اما جزء برندهای پیشنهادی اولیه در گروه صنعتی دیزل نیرو نمی باشند.

انتخاب مناسب موتور برق:

برای انتخاب دستگاهی مناسب با نیاز خود باید اطلاعات کافی و جامعی داشته باشید. گروه صنعتی دیزل نیرو برای حمایت از مشتریان و رضایت آن ها مطالبی برای راهنمایی و اتخابی شایسته در سایت خود قرار می دهد که وسیله ان می توانید کالای مناسب خود را انتخاب و خریداری نمایید. لطفا برای اطلاعات بیشتر کلیک نمایید ……. 

 

شرکت دیزل نیرو