انتخاب صفحه

گیربکس شافت مستقیم یا گیربکس هلیکال

فروش انواع الکترو گیربکس صنعتی شافت مستقیم ایرانی و خارجی

گیربکس صنعتی شافت مستقیم، انواع مدل های گیربکس شافت مستقیم

برای انواع صنایع مختلف، گیربکس شافت مستقیم نیازی به تعریف ندارد. این قطعه به یکی از مدل های متنوع انواع گیربکس گفته می شود که از تعداد معین و مشخصی چرخ دنده به صورت هلیکال یا پیچشی تشکیل شده است. دوام و ماندگاری بالا، قابلیت اطمینان بالا، راندمان و استحکام بی نظیر این قطعه، از ویژگی های بارز و منحصر به فرد آن می باشد.

تلفن : 02136615808 – 02136615570

گیربکس شافت مستقیم چیست؟

گیربکس شافت مستقیم دارای پروسه طولانی و پیچیده ای است. در واقع این دستگاه به یکی از انواع مدل های گیربکس گفته می شود که از تعداد مشخصی چرخ دنده به صورت هلیکال یا پیچشی تشکیل شده است. کیفیت، تنوع مدل های گوناگون، راندمان و نیز استحکام و دوام بالا از متریال های اساسی این نوع گیربکس می باشد. از دیگر ویژگی های بارز و منحصر به فرد آن می توان به مواردی مانند: دوام و ماندگاری بالا، قابلیت اطمینان بالا در جهت استفاده در مصارف با وزن بالا، تولید در انواع مدل های گوناگون، طیف گسترده گشتاور و کارکرد بدون لرزش اشاره نمود. این محصول دارای دامنه وسیعی از تولید می باشد. از همین رو به موجب دامنه بالا در محل گشتاور، از این قطعه به طور گسترده در انواع صنایع مختلف استفاده می شود.  شاید جالب باشد بدانید که امروزه بیش از 15000 سازنده در سراسر جهان به تولید و ساخت گیربکس صنعتی شافت مستقیم می پردازند. همچنین ساخت این دستگاه در ایران نیز سابقه بسیار طولانی دارد. این محصول طی سالیان متمادی توانسته است خود را به یک برند پرآوازه و خوشنام در صنعت گیربکس تبدیل کند.

در عبارت کلی تر گیربکس شافت مستقیم به یک قطعه دوار دندانه دار گفته می شود که در جوار و مماس قطعه مشابه خود قرار گرفته است. چرخ دنده ها یکی از اساسی ترین اجزای این دستگاه می باشد. به طور عمده این نوع گیربکس وظیفه خود را که همان کاهش دور در چرخ دنده ها و افزایش گشتاور در خروجی است را با تعیین جهت شفت خروجی ها به نحو احسن انجام می دهد. پوسته این گیربکس از جنس چدن یا فولاد می باشد و یاتاقان و شافت های آن، به حالت غلتشی طراحی شده است. همچنین در این قطعه پرمصرف، محور خروجی و محور الکتروموتور، به صورت هم راستا در جوار هم قرار گرفته اند. معمولاً این نوع گیربکس از محل مورد نظر پایه به حالت افقی و عمودی بر یک سطح مشخص شده ای نصب می شود که عموماً از راه چرخ دنده ها انتقال و اعمال نیرو و قدرت می نمایند. ساختار گیربکس شافت مستقیم به گونه ای است انتقال قدرت در آن با حرکت یک نقطه در طول سطح دنده انجام می پذیرد.

کاربردهای گیربکس شافت مستقیم

درباره کاربردهای گیربکس شافت مستقیم چه می دانید؟

امروزه در انواع صنایع مختلف و یا حتی صحبت های عامیانه گیربکس شافت مستقیم از اهمیت و توجه بسزایی برخوردار است. در انواع مدل های متنوع این گیربکس تمامی دنده ها بر روی یک چرخ دنده در زاویه مشخص شده ای متصل می باشند. به این ترتیب زمانی تمامی دنده های آن به هم ساییده می شوند ارتباط به طور تدریجی از دنده های انتهایی آغاز می شود تا حرکت به طور کامل به هماهنگی خود برسد. شایان ذکر است که طراحی بسیار دقیق و سنجیده این دستگاه، مهارت بالا در عملیات مربوط به تراش چرخ دنده ها، انجام فرایند حرارتی و سنگ زنی چرخ دنده ها که تماماً توسط سازندگان حرفه ای و مجرب صورت گرفته است این نوع گیربکس را به یک گزینه پیشنهادی ایده آل برای کارهای سنگین و طولانی مدت تبدیل نموده است.

از جمله کاربردهای گیربکس شافت مستقیم عبارت است از:

صنایع آب و فاضلاب

بالابر ها

وینچ ها و کوره ها

رولینگ فولاد

صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

صنایع فولاد و سیمان

صنایع دریایی

صنایع کاشی و سرامیک

گیربکس میکسر

گیربکس تیکنر

گیربکس بچینگ

گیربکس کانوایر

گیربکس نوار نقاله

گیربکس در خطوط بسته بندی

گیربکس در صنایع ماشین سازی

گیربکس در صنایع هوافضا

گیربکس در صنایع عمران و معدن

گیربکس در صنایع رنگ سازی

گیربکس در صنایع غذا و دارو

گیربکس در صنایع کشاورزی

و…

از جمله مزایای بارز به کارگیری این قطعه در انواع صنایع مختلف می توان به کاربرد در کاربری هایی با تحرک بسیار بالا و همچنین کاربری های معلق اشاره نمود.

انواع گیربکس شافت مستقیم

یک طبقه و چند طبقه

فلنج دار یا پایه دار

فلنج دار و پایه دار

فلنج دار به همراه یاتاقان اضافه مخروطی یا بشکه ای در قسمت شقت خروجی

چهار مشخصه بارز گیربکس شافت مستقیم

انواع مدل های گیربکس شافت مستقیم در جهت کاربردهای خاصی طراحی و ساخته شده اند. این قطعه به راحتی می تواند بار محوری مختلفی را تحمل نموده و قدرت انتقال میزان نیروهای گوناگونی را بر حسب نیوتون متر گشتاور نماید. به طور کلی چهار مشخصه بارز برای این نوع گیربکس در نظر گرفته شده است که به شرح زیر می باشد:

دوام و مقاومت بسیار بالا

طول عمر طولانی و بسیار بالا

دارای مزیت های بک لش

دارای طراحی مدل RM برای نیازمندی های همزن و میکسر

انواع برندهای گیربکس شافت مستقیم

از انواع برندهای مختلف و متنوع گیربکس شافت مستقیم می توان از مواردی همچون:

Bonfiglioli

Rossi

Siti

Motovario

Yilmaz

پارس و … نام برد

گروه صنعتی دیزل نیرو پیشرو در تامین تجهیزات صنعتی و مخابراتی

جهت انجام مشاوره قبل از خرید با کارشناسان ما در تماس باشید

02136615808 – 02136615570